praktyczny blog o pomiarach i automatyce przemysłowej

bo w automatyce liczą się ludzie

Stacja odwadniająca, czyli innowacyjne rozwiązanie do pary wodnej

Czy wiesz, że istnieje urządzenie, które w instalacjach parowych przynosi oszczędności w długości zabudowy, jego utrzymaniu, zużyciu oraz zapewnia niezawodne działanie? Dodatkowo jest przystosowane do wszystkich typów odwadniaczy i stanowi niezawodną symbiozę w postaci stacji odwadniającej.
W rezultacie utrzymasz urządzenie gwarantujące niezrównany dotąd poziom bezpieczeństwa, które umożliwia wymianę odwadniaczy bez konieczności postoju instalacji. Przedstawmy się zatem…

Nowa stacja odwadniająca ARMSTRONG model TVS-6000

Na rynku stacji odwadniających pojawiło się właśnie najnowsze i godne uwagi urządzenie firmy Armstrong International – stacja odwadniająca TVS-6000. 

stacja odwadniająca TVS-6000
stacja odwadniająca TVS-6000

To, pachnące jeszcze świeżością, urządzenie zawiera aż 10 zaworów w jednym korpusie. Warto zwrócić uwagę na to, że stacja odwadniająca TVS-6000 posiada podwójne zawory odcinające z uszczelnieniem tłoczkowym przed i za odwadniaczem oraz zawory upustowe. Pamiętajmy, że kompatybilność ma duży wpływ na maksymalizowanie bezpieczeństwa, oszczędności zabudowy, czasu eksploatacyjnego i pieniędzy.

Ponadto stacja odwadniająca w wykonaniu kołnierzowym jest o znormalizowanej długości zabudowy. Dzięki temu dodatkowo zapewnia wyjątkowo prosty montaż.

Jak działa stacja odwadniająca TVS-6000 ?

Ważnym atrybutem TVS-6000 jest eliminowanie ryzyka związanego z wymianą odwadniaczy i zwiększenie bezpieczeństwa operatora.

Zwróćmy również uwagę na to, że użycie jednego pokrętła do jednoczesnego odcięcia w dwóch punktach izolacji, eliminuje ryzyko błędu użytkownika. Każda potencjalna nieszczelność widoczna jest bowiem w pierwszym lub drugim punkcie izolacji. W przypadku wycieku w pierwszym lub drugim punkcie izolacji, para i kondensat są odprowadzane do atmosfery.

Warto pamiętać, że stacja dostępna jest w przyłączach spawanych SW i BW, gwintowanych BSPT, NPT i kołnierzowych wg EN i ANSI.

Stacja odwadniająca TVS-6000 - elementy
Zestawienie wszystkich elementów wchodzących w skład stacji TVS-6000

Podsumowując, stacje odwadniające TVS sprawiają, iż instalacje parowe, niegdyś długie i skomplikowane, teraz stają się proste i bezproblemowe. Dzięki zespolonym elementom z pewnością skracają instalację. Montaż odwadniacza następuje za pomocą dwóch śrub, dzięki temu odwadniacze możemy zastosować w każdej technologii.

 

Stacja odwadniająca, czyli innowacyjne rozwiązanie do pary wodnej

Najnowsze

POBIERZ E-BOOK

Chesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszegoNEWSLETTERA!

Odwadniacze

„Napuchnięty” odwadniacz zimą!

Za oknem zima, a temperatura nie nastraja do długiego przebywania poza ogrzewanymi pomieszczeniami. Jeszcze większe katusze „przeżywają” nasze instalacje, szczególnie te na zewnątrz. Masz instalację

Czytaj więcej »
Akademia Automatyki

Dołącz do nas!

Wypełnij formularz subskrypcji i bądź na bieżąco